Chiptuning

Chiptuning (alebo chipovanie, čipovanie) je metóda, vďaka ktorej si môžete zvýšiť výkon motora, alebo ho optimalizovať. Riadiaca jednotka motora, ktorá má výkon na starosti, sa pri chiptuningu softvérovo upravuje. Úpravy jednotky sa robia na základe precíznych meraní výkonovej stolice, ktorá odhalí všetky nedostatky a rezervy motora. Výkonová stolica poskytuje presné merania, ku ktorým by ste sa nedostali ani vtedy, keby auto postupne testujete jazdou v teréne alebo na cestách.

Chcete vedieť o chiptunnigu ešte viac? Máme web venovaný špeciálne iba chiptunnigu. Chipovanie.sk

 

V All4car máme výkonovú stolicu pre osobné autá, motocykle a tiež pre nákladné autá!

V All4car ponúkame zákazníkom meranie výkonu motora na špičkovej výkonovej stolici. Zariadenie je technicky veľmi presné a tiež aj finančne náročné, takže sme na Slovensku jednými z mála, ktorí výkonovú stolicu majú. Merania výkonu robíme automaticky všetkým zákazníkom, ktorí si nechajú namontovať plyn do auta. Merania však spravíme každému zákazníkovi, ktorý má záujem o zmeranie výkonu alebo o chiptuning motora – teda o následné zvýšenie výkonu motora vo vozidle.

Výkonová stolica však nie je nápomocná len v tomto! Je dôležitou súčasťou pri opravách vozidiel, diagnostike chýb na elektronických a palivových systémoch, pri diagnostike motorov, mechanických častí, prevodoviek, náprav a to nielen pred opravou, ale aj po nej. Výkonová stolica je snom každého špičkového servisu a my sme radi, že sa nám náš sen podarilo splniť. Tešíme sa aj preto, lebo môžeme zákazníkom poskytovať ďalší level vyšších, kvalitnejších služieb.

Prečo si nechať zmerať výkon motora u nás?

Pretože ste zvedavý motorista, ktoré zaujíma výkon svojho auta.
Pretože vďaka meraniu môžeme odhaliť mnohé nedostatky motora a odstrániť ich.
Pretože motor je pri meraní vystavený hraničným hodnotám, ktoré by ste nedosiahli ani cestným testom v teréne. Merania je možné prevádzať pri autách jazdiacich na naftu, benzín aj na plyn. Skrátka na všetky palivá!
Pretože len takto spoznáte skutočný výkon svojho motora. Každé vozidlo má výkon (udávaný v kW) zapísaný v technickom preukaze, ale len následným otestovaním môžete preveriť „kondíciu“ svojho motora.

Zvýšte výkon svojho motora, alebo znížte jeho spotrebu

Vďaka ďalšej našej službe – chipovaniu – vieme na základe meraní výkonovej stolice nachipovať motor tak, aby sme dosiahli jeho maximálny výkon. Chipovanie sa nepoužíva len na zvyšovanie motora, ale aj na optimalizáciu spotreby, takže v konečnom dôsledku jazdíte efektívnejšie. Všetky zmeny riadiacej jednotky vieme následne aj overiť a otestovať na výkonovej stolici. Každý zákazník dostáva o meraní výsledný protokol.

Tuning alebo Chiptuning?

Pod tuningom chápeme úpravy vozidla, ktoré zvyšujú nielen jeho výkon, ale menia aj celkový dizajn auta. Tuningové autá spoznáte podľa výrazných blatníkov, výfukov alebo podsvietenia. Súčasťou tuningu sú aj nápadité polepy alebo autofólie.

Chipovanie je nastavenie výkonu motora, teda preprogramovanie riadiacej jednotky. Výsledkom je výkonnejší motor, rýchlejšia akcelerácia (poprípade jazda) alebo zníženie jazdných nákladov. Úpravy sa robia na základe meraní výkonovej stolice.

Nezáleží na tom, či potrebujete chiptuning alebo tunning, v All4car vám vieme poskytnúť obe služby!

Kto mi spraví chiptuning lepšie – servis alebo kamarát „z garáže“?

Tuningovaniu a chipovaniu sa venujú aj automobiloví nadšenci, určite však v garáži nemajú niekoľkotisícovú výkonovú stolicu, na ktorej si vedia výsledky svojej práce zmerať. My v All4car ju máme a všetky výsledky meraní dostanete aj na papieri. Ak vám chiptuning auta robí váš známy, robí ho na základe odhadu. To, že auto viac „reve“ ale neznamená, že vám motor načipoval správne.
Vo väčšine prípadov sa stretávame skôr s tým, že si (najmä mladí) motoristi svoje autá neprofesionálnym prístupom pokazia a chipovanie sa musí robiť znova. Kamarát je kamarát a my nechceme touto vetou nikoho podceniť, no predpokladom správneho načipovania alebo tuningu je profesionálny servis.

Nachipujte si svoje auto v All4car! Čaká na vás:

  • profesionálny prístup a servis,
  • špičková výkonová stolica, jediná svojho druhu v širokom okolí,
  • tuningová predajňa s doplnkami,
  • polepy a autofólie na vozidlá podľa priania zákazníka.

Výhody výkonovej stolice pre osobné a nákladné vozidlá, motorky

V All4Car máme veľké šťastie, že sme jeden z mála servisov, ktorím sa podarilo vybudovať kalibračnú stolicu. Jej hlavné výhodu pre vás sú, že ju používame pre merania výkonu pred a po montážach splyňovačov do osobných i nákladných áut. Takisto pri tzv. „chipovaní“.

 

Viac o chipovaní

Navštívte stránku

 

Ako prebieha meranie?

Objednajte sa na termín

Pozrite si kalendár termínov